Warsztaty pitchingowe Film Lab Warszawa–Berlin

Uczestnicy zakwalifikowani przez międzynarodową komisję do programu Film Lab Warszawa–Berlin wezmą udział w dwudniowych warsztatach pitchingowych  z Aleksandrą Leszczyńską. Zajęcia odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury, przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie w dniach 14-15 stycznia 2017 roku.

Miło nam przedstawić prowadzącą:

Aleksandra Leszczyńska pracuje w branży filmowej od ponad 10 lat. Karierę rozpoczęła w Hiszpanii, gdzie studiowała produkcję filmową w prestiżowej Media Business School w Rondzie. Następnie mieszkała w Madrycie gdzie pracowała dla kilku firm, w których wyspecjalizowała się w developmencie i finansowaniu projektów filmowych: pełnych metraży, filmów dokumentalnych oraz animacji. Z dużym sukcesem pozyskiwała środki z hiszpańskich, europejskich oraz międzynarodowych funduszy. W 2012 roku przeprowadziła się do Warszawy gdzie rozpoczęła pracę w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Przez dwa lata w Dziale Produkcji zajmowała się międzynarodowymi koprodukcjami, rozliczała dotacje oraz pomagała producentom składającym wnioski. Następnie przeszła do Creative Europe Desk, gdzie była ekspertem od grantów europejskich i pomagała producentom, dystrybutorom oraz innym wnioskodawcom w procesie przygotowania aplikacji, doradzała w kwestii finansowania oraz strategii rozwoju projektów. Od kilku lat również prowadzi spotkania oraz moderuje panele branżowe m.in. na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W bieżącym roku przygotowywała również polskich filmowców do pitchingu w trakcie Polish Days we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz indywidualne predyspozycje sprawiają, że Aleksandra sprawdza się jako szkoleniowiec i coach szczególnie dla mniej doświadczonych filmowców.

Harmonogram:

  • 14 stycznia 2017:

Podczas pierwszego dnia warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami funkcjonowania europejskiego rynku filmowego, z tym, jak i gdzie pozyskiwać finansowanie na swoje projekty, dowiedzą się, gdzie pokazać swój film oraz, jak dostać się na Berlinale.

  • 15 stycznia 2017:

Drugi dzień zajęć zostanie poświęcony sztuce pitchingu. Po zajęciach z teorii odbędą się próbne pitchingi, a następnie tego samego dnia filmowcy zaprezentują swoje projekty przed polską komisją w składzie: Stanisław Dziedzic, Zuzanna Król i Katarzyna Siniarska. Tego samego dnia dowiemy się, kto wypadł najlepiej i pojedzie w lutym do Berlina.

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa

Organizator: Fundacja Przestrzeń Filmowa

Partner strategiczny: Mazovia Warsaw Film Commission