Spektakl „Co tu tak dudni?”

Spektakl powstał w ramach współpracy naszej Fundacji z Vagabond Physical Collective.
„Co tu tak dudni?” zagląda do świata czterech barwnych i energicznych bóstw piękna, siły, radości i mądrości, wystawionych na próbę samodzielności w odpowiedzialnym zadaniu stworzenia świata w półprzestrzeniach, w korytarzu, przed wejściem, pod schodami. Czy zdobędą wrażliwość potrzebną, żeby się zrozumieć? Czy poddadzą się egoizmowi i oddalą od siebie? Spektakl odkrywa niedoskonałości tych niesamowitych postaci i próbuje je zrozumieć. Jednocześnie zaprasza widza do uczestniczenia w tych poszukiwaniach.

Przedstawienie wydarza się w przestrzeni publicznej, którą często mijamy, po to aby uwrażliwić widza na niezwykłość ukrytą w rutynie. Chcemy zwrócić uwagę na różnorodność wrażeń zmysłowych, wykorzystując do tego nowe wzorce ruchowe i spontaniczność reakcji na bodźce
z otoczenia. Opierając się na motywach suity „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa, spektakl zwraca się również do współczesnej muzyki i splata je ze sobą, tworząc różnorodną przestrzeń muzyczną.

Każde z przedstawień jest poprzedzone krótkim wprowadzeniem w tematykę teatru tańca,
a zakończone spotkaniem publiczności z artystami i możliwością podzielenia się wrażeniami. 

Zapraszamy serdecznie dla wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na wędrówkę szlakami wyobraźni wyznaczonymi przez taniec i muzykę!

Taniec oraz kreacja:
Karolina Januszek, Paweł Kozłowski, Mateusz Wierzbicki, Kinga Wleciałowska, Sebastian Wylot

Projekt kostiumów: Ilona Binarsch

Produkcja:

Vagabond Physical Collective, Fundacja Przestrzeń Filmowa. 

Koordynacja produkcji:
Agnieszka Czichy

Spektakl powstał w ramach Programu OFF Polska

Narodowego.

Program OFF Polska realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.