Global Film Challange 2021

Główni pomysłodawcy festiwalu 48 Hour Film Project w USA ponownie postanowili zorganizować wyzwanie dla filmowców z całego świata: 48 Hour Global Film Challenge!

W weekend 21-23 maja uczestnicy będą mieli tylko 48 godzin na stworzenie filmu krótkometrażowego z obowiązkowymi elementami. Wydarzenia w ramach konkursu odbędą się online, a zarejestrować może się tylko 12 ekip z każdego biorącego udział w konkursie miasta. 

Jury w każdym kraju wyłoni tylko jeden lokalny film, który przejdzie do następnego etapu. Co więcej, międzynarodowego zwycięzce wyłoni głosowanie publiczności z całego świata. 

Więcej na temat konkursu: http://48hourfilm.com/gfc

Jury Polskiego etapu
Global Film Challenge

Agnieszka Kruk


Scenarzystka, edukatorka, script coach. Przyjaciółka i fundatorka nagród w 48HFP od pierwszej edycji!
Absolwentka literatury brytyjskiej i niderlandzkiej na UW. Ukończyła scenariopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej i PWSFTViT w Łodzi. Współtworzyła ok. 1200 odcinków seriali emitowanych w prime time w największych polskich stacjach telewizyjnych. Współpracuje z najlepszymi polskimi producentami i nadawcami. Prowadzi i pomaga tworzyć zespoły scenariuszowe. Autorka programów kształcenia scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Twórczyni i organizatorka festiwalu Script Fiesta (2012-2017). Tłumaczka książki Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Jurorka w konkursach scenariopisarskich i filmowych. Specjalistka od developmentu scenariuszowego. Ekspertka oceniająca wnioski w programie Creative Europe MEDIA oraz dla Łódzkiego Funduszu Filmowego. Założycielka i dyrektor programowa StoryLab.pro. Członkini Gildii Scenarzystów Polskich.

Mariusz Nawrocki

Kierownik produkcji, producent reklamowy, absolwent CSSTiRL na Uniwersytecie Warszawskim. Związany ze stacją TVN od początku jej istnienia, w której zajmował się kierownictwem produkcji wielu programów rozrywkowych takich jak „Superniania”, czy „Szymon Majewski Show” oraz filmów dokumentalnych „Jacek HugoBader. Korespondent z Polszy”, Chwilami życie bywa znośne”, „Strateg”. Chętnie angażowałsię w wiele produkcji teledysków czy kampanii społecznych i tak od roku 2011 miał swój wkład w powstanie Fundacji Przestrzeń Filmowa, w której przez kilaka lat był wiceprezesem i producentem wykonawczym festiwalu 48 Hour Film Project w Polsce. Obecnie kierownik produkcji serialu „Na Wspólnej” i „Brzydula 2”.

Sebastian Smoliński

Krytyk filmowy, absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Regularnie publikuje w „EKRANach”, „Tygodniku Powszechnym” i na portalu Filmweb, jest stałym gościem programów „Hrapkowidz” w radiowej Czwórce , „Kino Mówi” w Ale Kino+ oraz „Dranie w kinie” w TVP Kultura. W 2020 jako stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej uczył historii polskiego kina na Cleveland State University w USA. Współpracownik Festiwalu Nowe Horyzonty, zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka w 2017 roku.
Ponadto: współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina: hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod red. Joanny Bardzińskiej, „Kina afroamerykańskiego” pod red. Ewy Drygalskiej i Marcina Pieńkowskiego oraz „David Lynch. Polskie spojrzenia” pod red. Anny Osmólskiej-Mętrak i Radosława Osińskiego. Jego esej o Sucharach dla dwutygodnik.com trafił do książki „Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarnego.