Polska komisja pitchingowa Film Lab Warszawa–Berlin

Przedstawiamy polskich ekspertów programu Film Lab Warszawa–Berlin organizowanego przez Fundację Przestrzeń Filmowa, współfinansowanego przez miasto stołeczne Warszawa.

15 stycznia br, po dwudniowych warsztatach pitchingu, uczestnicy zajęć będą musieli zaprezentować swój projekt przed komisją.

Cztery najlepiej ocenione projekty (osoby), które wybiorą producenci: Stanisław Dziedzic, Zuzanna Król oraz Katarzyna Siniarska wezmą udział w wyjeździe do Berlina w dniach 10-15.02.2017.

Miło nam przedstawić komisję:

Stanisław Dziedzic pracuje w przemyśle filmowym od ponad dwudziestu lat; kształcił się w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Właściciel firmy Film Produkcja. Był producentem i koproducentem fabularnych, krótkometrażowych, dokumentalnych, animowanych filmów i reklam. Jego najnowsza koprodukcja „Ilegitim” Adriana Sitaru otrzymała nagrodę Art Cinema CICAE, wygrał Prix Sauvage w Paryżu w roku 2016. Jego film”Chemia” Bartka Prokopowicza miała premierę w Karlowych Warach 2015 w konkursie głównym. Film „Świteź” zgromadził ponad 30 nagród na całym świecie, w tym na festiwalach w Annecy, Las Palmas, Nowy Jork, Palm Springs i Sankt Petersburgu. Film był również polskim kandydatem do Oscara. Teraz jest on zaangażowany w dwóch międzynarodowych koprodukcji: bułgarski film „radiogram” przez Rouzie Hassanova i izraelskiej „rusztowania” Matan Yamir. Oba filmy będą miały premierę w 2017 r.

 

Zuzanna Król – Dyrektor ds. produkcji w Wajda Studio. Producent i kierownik produkcji. Absolwentka Wydziały Radia i Telewizji im. Krzysztof Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Magister Nauk Politycznych. Ukończyła pierwszą edycję Kursu dla Producentów Kreatywnych w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Z zamieszkania Warszawianka, z pochodzenia Ślązaczka. Była członkiem wydziału produkcyjnego w Silesia Film i Silesia Film Commission, producent i kierownik produkcji komercyjnej od ponad trzech lat. Producentka filmu fabularnego „Performer” w reż. Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Ronduda (THINK Award na Berlinale 2015) oraz „Komunia”, w reż. Anna Zamecka (Zwyciężczyni Semaine de la Krytyka Locarno 2016).

 

Katarzyna Siniarska – sales agent i producentka  filmowa. Absolwentka ISNS  i Japonistyki UW w ramach Kolegium MISH, programu EAVE Puentes (2015), Programu dla Kreatywnych Producentów Szkoły Wajdy (2012)   oraz Programu Zawód: Script-Doctor (2012). W 2012 wraz z Danutą Krasnohorską rozpoczęła działalność producencką pod szyldem CoLab Pictures. Od stycznia 2013 roku związana z New Europe Film Sales Jana  Naszewskiego; butikową  firmą specjalizującą się w zagranicznej sprzedaży filmów pełnometrażowych i krótkich  (m.in. INTRUZ reż. M. Von Horn oraz sprzedany do ponad 40 terytoriów zwycięzca Cannes UCR BARANY.  ISLANDZKA OPOWIEŚĆ reż. G. Hakonarson, ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI reż. T. Wasilewski oraz OSTATNIA RODZINA reż. J. P. Matuszyński).  Od 2015 roku pełni w firmie funkcję szefa sprzedaży. New Europe Film Sales reprezentuje również 6 filmów z oskarowych shortlist Oscar® oraz krótkie filmy takich reżyserów jak Ruben Östlund i Magnus von Horn.

 

Organizator: Fundacja Przestrzeń Filmowa

Projekt współfinansuje miasto Warszawa

Partner strategiczny: Mazovia Warsaw Film Commission