Global Film Challange 2020

Główni pomysłodawcy festiwalu 48 Hour Film Project w USA wymyślili nowe wyzwanie dla filmowców z całego świata: 48 Hour Global Film Challenge!

W pierwszy weekend czerwca uczestnicy będą mieli tylko 48 godzin na stworzenie filmu krótkometrażowego z obowiązkowymi elementami. Wydarzenia w ramach konkursu odbędą się online, a zarejestrować może się tylko 12 ekip z każdego biorącego udział w konkursie miasta.
Jury w każdym kraju wyłoni tylko jeden lokalny film, który przejdzie do następnego etapu. Co więcej, międzynarodowego zwycięzce wyłoni głosowanie publiczności z całego świata.
Więcej na temat konkursu: http://48hourfilm.com/gfc

Jury Polskiego etapu 48 Hour Global Film Challenge

MARLENA GABRYSZEWSKA





 Filmoznawczyni, polonistka, animatorka i managerka kultury.  Karierę w branży filmowej rozpoczęła w 2009 jako programerka a później kierowniczka działu programowego kina Iluzjon Filmoteki Narodowej. W latach 2010-2016 koordynatorka Festiwalu Święto Niemego Kina. W 2015 w czterech miastach Polski i Islandii realizowała projekt wymiany kulturowej – ULTIMA THULE. Od wielu lat współpracuje także z Letnią Akademią Filmową w Zwierzyńcu oraz Festiwalem EnergaCamerimage. Autorka recenzji filmowych, prelegentka, organizatorka wydarzeń kulturalnych i edukacji dla dzieci. Od 2014 roku przewodnicząca Jury Konkursu Prelegentów Polskiej Federacji DKF. Tegoroczna jurorka Europa Cinemas na Festiwalu w Berlinie a także wielokrotna jurorka festiwali dla dzieci i młodzieży. W 2016 roku objęła kierownictwo nowo otwartego kina Elektronik, przy Warszawskiej Szkole Filmowej, wytyczając jego kierunek programowy i charakter. W tym czasie kino dwukrotnie zostało nominowane do Nagrody PISF w kategorii najlepsze kino, zdobyło drugie miejsce w plebiscycie WARSZAWIAKI a także zostało uhonorowane tytułem Cinema of the Month Sieci Europa Cinems. Laureatka nagrody indywidualnej KINIARZ ROKU 2018. Od 2018 reprezentant kin warszawskich w Radzie Sieci Kin Studyjnych. Od grudnia 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

AGNIESZKA KRUK





 Scenarzystka, edukatorka, script coach. Przyjaciółka i fundatorka nagród w 48HFP od pierwszej edycji!
Absolwentka literatury brytyjskiej i niderlandzkiej na UW. Ukończyła scenariopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej i PWSFTViT w Łodzi. Współtworzyła ok. 1200 odcinków seriali emitowanych w prime time w największych polskich stacjach telewizyjnych. Współpracuje z najlepszymi polskimi producentami i nadawcami. Prowadzi i pomaga tworzyć zespoły scenariuszowe. Autorka programów kształcenia scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Twórczyni i organizatorka festiwalu Script Fiesta (2012-2017). Tłumaczka książki Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku”. Jurorka w konkursach scenariopisarskich i filmowych. Specjalistka od developmentu scenariuszowego. Ekspertka oceniająca wnioski w programie Creative Europe MEDIA oraz dla Łódzkiego Funduszu Filmowego. Założycielka i dyrektor programowa StoryLab.pro. Prezeska Fundacji Screenpaly&Friends. Członkini Gildii Scenarzystów Polskich.

AGNIESZKA SĘKOWSKA





Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka Programu dla Producentów Kreatywnych w Szkole Wajdy, uczestnik wielu europejskich szkoleń i warsztatów filmowych, w tym MAIA Workshops. W latach 2011-2020 prezes Fundacji Przestrzeń Filmowa. Producent międzynarodowego festiwalu i konkursu filmowego 48 Hour Film Project w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Krakowiec (do 2018 roku) Przez wiele lat współpracowała z TVN jako kierownik produkcji przy programach telewizyjnych, a w późniejszym czasie jako producent kreatywny filmów krótkometrażowych, dokumentalnych oraz dyrektor artystyczny w Agencji Filmowej. Inicjator programów edukacyjnych: warsztatów filmowych, programu Film Lab Warszawa-Berlin, Późnych Śniadań Filmowych. Finalistka Virgin Mobile Academy w kategorii Biznes i Sztuka, zwyciężczyni hackathonu Sektor 3.0.  

ARTUR ŻURAWSKI





 

Operator filmowy i fotograf.  Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmowego.
Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, reklam i teledysków. Także reżyser krótkich form.
W 2018 otrzymał nagrodę z najlepsze zdjęcia na Berlin Sci-fi Filmfestival za film ZBLIŻENIE.
Prowadził warsztaty operatorskie w Korei Południowej, Mongolii i Polsce. Prowadzący warsztaty operatorsko – oświetleniowe w ramach 48HFP Warszawa.